KPMG Eesti juhtimisajakiri FOORUM 2021/2022

Page 93

Suurenevatel ja arenevatel turgudel on vast anonüümsus tõesti teatav eelis, sest oma klientidega olen näinud, et Kesk-, Idaja isegi Lõuna-Euroopas valmistab Eesti ettevõtetele teinekord raskusi rahapesuskandaalidega tekkinud hämar maine. Samas ilmselgelt kaugemal ei mängi need rahapesuteemad rolli ning IT- ja idumaailmas pole see teema üldse nii aktuaalne.

line on ka tajuda suhtumist meisse ja meie ettevõtmisesse. Kui klapp on hea, siis pole mõtet hakata paari allahindlusprotsenti taga ajama. Kas teil on ka uusi plaane-ideid tekkinud?

Eerik: Neid tekib iga nädal, nii meil endal kui teistel. Näiteks pöördus meie poole ettevõte, kes müüb diiselgeneraatoreid, mis on siin väga vajalikud, kuna sageli kestavad elektrikatkestused tunde. Meile on oluline hoida fookus paigas ja teha seda, mida me siia tegema tulime. Hoiame oma fookuse lausa nii kitsa, et ei osta klientidele isegi mootorrattaid ega autosid sõidujagamisteenuse pakkumiseks. Kui ma aga vaatan seda, kui rumalad ja aeglased siinsed pangad on, siis paratamatult mõtlen, et peaks hoopis panga tegema. Aga me ei tulnud siia selleks. Helen:

Uusi mõtteid tekib kindlasti nii äri laienedes kui ka teistsuguses keskkonnas tegutsedes, aga kui hakata eri suundades paralleelselt liikuma, siis satub ärimudel sageli ohtu. Eks ka selles osas on võimalik kaasata laia haarde ja kogemusega partnereid, kes saavad oma ressursside ja turuanalüüsiga kiiresti laienevaid ettevõtteid toetada.

92